پلت فرم:PC

تهیه کننده:صنایع نوین/رسانا افزار شریف

سازنده:رسانا افزار شریف

سبک:نقش افرینی اکشن

تاریخ انتشار:مرداد 87

عصر پهلوانانآتار ، شاهزاده و پهلوان سیستان ، روزی به دنبال میراث و گذشته اش به سفر میرود. در این راه متوجه میشود گذشته و آینده اش درگیر جنگی خصم آمیز به شکلی بین نیروی خوب و اهریمن است. او وظیفه دارد دشمنان قدیمی را با هم متحد کند تا اهریمن را از بین ببرد ، چون میفهمد ، گاهی اهریمن ، فقط با اهریمن نابود میشود.بازی توسط تیم رسانا افزار شریف در حال ساخته که اولین بازی نقش آفرینی ایرانی محسوب میشه و مطمئناً یه بازی بسیار عالی رو پیش رو داریم.اطلاعات بیشتر درمورد بازی اینه که اسلحه های مختلف زیادی رو میتونیم انتخاب کنیم ، تو طول داستان بازی میتونیم بین نیروی خیر و شر یا تاریکی و روشنایی یکی رو انتخاب کنیم و مسیر حرکتمون رو به طرف اون سوق بدیم. داستان در خیلی جاها از شاهنامه برگرفته شده و در بعضی جاها به حماسه های خارجی مثل ، مصر ، آشور و یونان کشیده میشه.بازیکن بعضی مواقع صداهایی از درون خودش میشنوه که میتونه شیوه ی فکر کردنش رو انتخاب کنه و بر اساس راهی که برای زندگی انتخاب کرده رفتار کنه ، مردم رو ببینه و باهاشون معاشرت کنه. دوست یا دشمنشون بشه ، بر اساس شیوه ای که انتخاب کرده.تو این بازی مثل همه ی بازیهای نقش آفرینی دیگه از المان های Strength , Agility , Willpower ,... استفاده شده که شما رو از یک پرنسس جوان به یک پهلوان مشهور و جادوگری توانا تبدیل میکنه. منوهای بازی فارسی هست و صداگذاری ها هم فارسی کار شده ولی بعداً امکان این وجود داره که برای منوها قابلیت انتخاب زبان انگلیسی قرارداده بشه.

ازلینکی که در ادامه ی مطلب هست میتونید تریلر بازی رو دانلود کنید

در ادامه ی مطلب میتونید عکس هایی  از محیط بازی ببینید

در ادامه ی مطلب میتوانید نقد بازی را بخوانید

منابع:http://www.orient-thegame.com - دوهفته نامه ی دنیا ی بازی

 

 

   

   

 

دانلو تریلر

 

نقد بازی:

دنیا ی عصر پهلوانان از نه سرزمین تشکیل شده که بزرگترین ان ها شهر زابل است.زابل مرکز داستان ها  و فعالیت های شما خواهد بود.بیشتر ماموریت ها در زابل به شما داده خواهند شد.و پس ار انجام هر کدام از ان ها و تمام کردن ماموریت های سرزمین های دیگرباید به زابل برگردید.شهر زابل نقشه بسیار جالب وطراحی خوبی دارد.یکی از جالب ترین مراحل مرحله ی سرزمین کوهستانی است که بعد از سرزمین سرسبز به انجا در این کوه ها طلسمی وجود داردکه باعث میشود هرکس به ان وارد شوددر زمان گیر بیفتد.تعدادی مسافر در سرزمین کوهستان وجود دارند که هر روز صبح او ورودی ان به طرف خروجی میروند و مورد حمله ی دزد ها قرار میگیرند.با رسیدن شب و تمام شدن ان صبح روز بعد دوباره در ورودی راه ظاهر میشوند.ظاهرا دزدها خودشان گرفتار این طلسم نیستند و فقط از ان برای حمله به مسافران بیچاره استفاده میکنند.مرحله ی سرزمین پریان هم طراحی بسیار زیبایی دارد.پری ها کسانی هستند که به ایتم های بازی خاصیت جادویی میدهندو همه ی جادو ها از سرزمین ان ها سرچشمه میگیرد.

از نظر گرافیکی میتوان عصر پهلوانان رابهترین بازی ایرانی دانست.بازی بسیار نرم اجرا میشودومناظر طبیعی نظیر ابشار ها با افکت های زیبای اب ودود یا اتش در ان زیاد خواهید دید.افکت های بسیار زیبایی در هنگام اجرای جادو های مختلف دیده میشود.که هیچ کم وکسری از بازی های نقش افرینی روز دنیا ندارد.لیست صلاح های اتار که میتواند به دست بگیرد بسیار بلند است. روند بازی بیشتر اکشن است اما در بعضی از مراحل مانند سرزمین کوهستانیو سرزمین پریان مایه های معمایی و ماجرایی بیشتر می شوند.انیمیشن حرکات اتار در هنگام مبارزه هابسیار خوب است.عصر پهلوانان برای صدا گذاری وموسیقی هم از یک گروه حرفه ای بهره گرفته است.برای مراحل ومبارزه ها موسیقی پس زمینه طراحی شده و حتی صدای پای اتار روی بافت های مختلف فرق میکند.

گروه عصر پهلوانان که دید مثبتی دارند و از همین حالا به فکر بسته ی مکمل و شماره ی دوم ان هستند.

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 مرداد 1387    | توسط: معین    | طبقه بندی: نقد بازی عصر پهلوانان،     | نظرات()